rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - czerwiec 2012


Premier Donald Tusk został niedawno odznaczony w Berlinie nagrodą im.Walthera Rathenaua !

Za co?

Zdaniem kanclerz Niemiec „...ma oczywiste zasługi jako dalekowzroczny Europejczyk i ma istotny udział w tym, że Polska zajęła miejsce w środku Europy"....

Warto zwrócić uwagę na dwa aspekty tego uzasadnienia!

Angela Merkel nie odznaczyła obecnego Premiera R.P. za to, że jest dalekowzrocznym Polakiem, lecz za to, że jest dalekowzrocznym Europejczykiem, co nie wymaga dalszych komentarzy.

Z drugiej strony stwierdzenie przywódczyni Niemiec, iż... „Donald Tusk ma istotny udział w tym, że Polska zajęła miejsce w środku Europy„... świadczy o kompletnej ignorancji historycznej Angeli Merkel !

Warto zadać pytanie:

Gdzież to niby leżała Polska, zdaniem prominentnej Niemki, zanim zaczęła tutaj rządzić ekipa Tuska???

Na południu Europy, a może na zachodzie Azji?

Jak wiemy aktualna kanclerz Niemiec udowodniła już w jednej ze szkół, że nie wie gdzie na mapie Europy leży Berlin i Hamburg, a zatem nie jest zbyt obeznana z geografią, jednak teraz pokazała dodatkowo swoje skrajne nieuctwo z zakresu historii Europy!

Angela Merkel pretenduje do miana największego nieuka z geografii i z historii, wśród wszystkich dotychczasowych kanclerzy Niemiec!!!

Wróćmy jednak do odznaczonego premiera z P.O. .

To kolejne niemieckie wyróżnienie dla Donalda Tuska. W ubiegłym roku został laureatem „Złotej Wiktorii dla Europejczyka Roku". Dwa lata temu uhonorowano go nagrodą im. Karola Wielkiego.

Zastanówmy się kim był Walther Rathenau, którego medalem odznaczono Tuska ?

Został ministrem odbudowy w 1921 roku i ministrem spraw zagranicznych Niemiec w 1922. - w latach Republiki Weimarskiej. W 1922 podpisał układ w Rapallo - z niepokojem przyjęty przez polską opinię publiczną jako zapowiedź współpracy radziecko-niemieckiej.

Najważniejszym ustaleniem Układu z Rapallo było przywrócenie dyplomatycznych i konsularnych stosunków między Rzeszą Niemiecką i Rosyjską Socjalistyczną Republiką Rad.

Po podpisaniu oficjalnego układu przeprowadzono tajne rozmowy przedstawicieli Reichswehry z wojskowymi Armii Czerwonej, które doprowadziły do podpisania dnia 11 sierpnia 1922 roku porozumienia o współpracy wojskowe, której przedmiotem było zaopatrzenie Armii Czerwonej przez Reichswehrę w broń i amunicję oraz pomoc niemieckich specjalistów wojskowych w rozbudowie przemysłu zbrojeniowego ZSRR.

Niemcy zobowiązały się do zaopatrzenia Rosjan w broń, amunicję, rozbudowanie radzieckiego przemysłu zbrojeniowego przez specjalistów niemieckich oraz udzielenie wysokich kredytów na zbrojenia w zamian za udostępnienie Niemcom radzieckich poligonów zlokalizowanych nad rzeką Wołgą i Kamą dla zakazanych traktatem wersalskim rodzajów broni pancernych, lotniczych i gazowych.

Oba kraje wymieniały także miedzy sobą wojskowych wykładowców. M.in. w niemieckich uczelniach wojskowych wykładali dowódcy radzieccy z w wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku! M.in. Michaił Tuchaczewski, odpowiedzialny za wymordowanie wielu Polaków ze Lwowa, a także August Kork, dowódca XV Armii, która szturmowała w sierpniu 1920 roku pozycje polskie na północ od Warszawy . Natomiast ze strony niemieckiej radzieckie kadry oficerskie szkolili generałowie tacy jak Hans von Seeckt, Kurt von Szhleicher, Werner von Blomberg .

Układ ten był korzystny dla Niemiec, które w myśl traktatu wersalskiego nie mogły posiadać niektórych rodzajów broni! Radzieckie poligony dawały Rzeszy Niemieckiej możliwość do wypróbowania zakazanej broni . Mogli oni odtąd potajemnie przed całym światem i bez żadnych przeszkód, a wbrew postanowieniom Traktatu Wersalskiego szkolić swoich lotników i tworzyć kadrę wojsk pancernych na poligonach i w bazach położonych w głębi państwa sowieckiego.

Dzięki Układowi z Rapallo, gdy doszedł do władzy Adolf Hitler, to miał już przygotowane kadry wojskowe do rozbudowy potęgi III Rzeszy , a w sierpniu jego minister spraw zagranicznych Ulrich Friedrich Willy Joachim von Ribbentrop podpisał w Moskwie 23 sierpnia 1939 roku z komisarzem spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesławem Michajłowiczem Mołotowem słynny pakt Ribbentrop-Mołotow, który zakładał w tajnym protokole sojusz hitlerowsko- radziecki we wrześniu 1939 roku podczas agresji na Rzeczpospolitą Polską wojsk niemieckich w dniu 1 września 1939 roku oraz Armii Czerwonej w dniu 17 września 1939 roku.

Bez Układu z Rapallo podpisanego przez Walthera Rathenau Niemcy nie mieliby w 1939 roku tak nowoczesnego lotnictwa i broni pancernej, wypróbowanych na ukrywanych przed resztą Europy radzieckich poligonach, a ZSRR nie miałaby podstaw prawnych do pogłębiania przyjaźni i wzajemnej współpracy z Rzeszą Niemiecką!

Walther Rathenau nigdy nie działał na korzyść Polski, lecz tylko dla wzrostu potęgi Rzeszy Niemieckiej!!!

Moim zdaniem, mimo że teraz Donald Tusk deklaruje, że kibicował Polsce, to w rzeczywistości działania jego rządu na przestrzeni ostatnich miesięcy świadczą, że kibicował jednak Niemcom i trochę Grecji !

Najpierw przeznaczono gwarancje kredytowe dla ratowania greckiej gospodarki w kwocie jednego miliarda, potem 8 miliardów dla MFW, a w międzyczasie rząd P.O.- PSL poparł pakt fiskalny zainicjowany przez Niemcy !

Dla kogo kibicował Donald Tusk, gdy... nie odmówił przyjęcia od kanclerz Niemiec odznaczenia im. Walthera Rathenau ?

Rajmund Pollak

2012-06-26 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Od tych wszystkich reklam, sponsorów, patronów medialnych i całego nadmuchanego balona agitacji popleczników PZPN i rządu Tuska, piłkarze zapomnieli o priorytetach!

Zamiast trenować, jeździli na nagrania durnych filmików o zaletach..." biedronki „!

Nawet był taki czas, że PZPN chciał wyrzucić orła z koszulek reprezentantów, bo przecież mieli reprezentować biedronkę!

I w końcu ... reprezentowali"biedronkę" na stadionie we Wrocławiu w dniu 16 czerwca 2012roku!

Ale nie tylko!

Zbigniew Boniek postanowił zarobić na piwie, budując wirtualny „piąty stadion z pianką" !

Ktoś inny zarobił krocie na " strefach kibica" , a cały rząd Donalda Tuska uczynił z Euro 2012 swoją strategią POnad wszystko!

Teraz rozlegają się apele, aby jak najwięcej frajerów nadal przychodziło do „stref kibica" wydawać pieniądze, bo już coraz mniej chętnych do kibicowania nie tylko drużynie „biedronek" , które przegrały z Czechami, ale rząd obawia się utracenia kibiców Donalda Tuska, którzy uwierzyli w jego obietnice cudu !

Kolejny raz wyszło na jaw, że przy tym rządzie cudów nie ma, a „Euro 2012″, to jest tylko jeszcze jedna Tuska ściema!

Polska posiada wspaniałych siatkarzy i świetne siatkarki, bardzo dobrych piłkarzy ręcznych, doskonałych lekkoatletów, utytułowanych wioślarzy, dobrych szermierzy i ... utalentowanych bokserów, których zamiast wypuszczać na ringi, zamyka się w aresztach.

W Polsce polikwidowano większość klubów bokserskich, a przecież kiedyś młodzi chłopcy zamiast robić nielegalne „ustawki" , trenowali legalnie boks w klubach i zdobywali dla Polski złote medale Mistrzostw Europy, Świata, a nawet Olimpiad!

Po co marnować miliardy złotych na piłkę nożną, gdy można za te pieniądze rozwinąć inne dziedziny sportu w Polsce?

Jeśli piłkarze chcą reprezentować „biedronkę'" razem z trenerem Smudą, to niech sobie reprezentują, tylko niech nie twierdzą, że walczyli o coś więcej niż o pieniądze sponsorów!

Tego zaangażowania w walkę o honor nie było widać na boisku we Wrocławiu 16.czerwca 2012, zwłaszcza w drugiej połowie meczu z Czechami!

Czesi pokazali jak należy grać do końca, bo nie załamali się wysoko przegranym pierwszym meczem w turnieju, natomiast piłkarze sponsorowani przez „biedronkę", byli tak zadowoleni z dwóch remisów, że zapomnieli o tym, że trzeba też czasem jakiś mecz wygrać!

Grecy natomiast pokonali Rosję i udokumentowali w ten sposób jeszcze jedną manipulację medialną Donalda Tuska, gdyż w rezultacie okazało się, że prawdziwy kryzys to jest w Polsce, a nie w Grecji!

Rajmund Pollak

2012-06-20 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Putin prowadzi od dawna antypolską politykę, eksponując wielkoruskie resentymenty .

Jako funkcjonariusz KGB, był podejrzany o współudział w zorganizowaniu 13 maja 1981 roku zamachu na papieża Polaka Jana Pawła II.

Sfinansował w 2012 roku przyjazd licznych rosyjskich policjantów, przebranych za kibiców, którzy najpierw święcili na ulicach Warszawy rocznicę bitwy z Polakami w 1612 roku w Moskwie, a potem rozwinęli na Stadionie Narodowym gigantyczną flagę z wizerunkiem kniazia Pożarskiego, który miał w ręce miecz skierowany przeciw Rzeczypospolitej!

Wielu z tych kiboli Putina, którzy najechali na Warszawę, to dawni fani KPZR i KGB, którzy nawet w Warszawie 12 czerwca 2012 roku nosili na głowach czapki komunistycznej armii!

W imię przyjaźni Tusko-Putinowskiej, pogłębionej czułymi objęciami w Smoleńsku w 201o roku, telewizja publiczna wywiesiła w trakcie Wiadomości, złowieszczą dla wywożonych na Sybir Polaków po 17.09.1939 roku, flagę ZSRR !

TVP1 eksponując w Wiadomościach flagę z sierpem i młotem poparła Putinowsko-Tuskie prowokacje!!!

Policja powinna uczyć się nie tylko ataków na polskich kibiców, ale również historii!

Zezwolenie Rosjanom na rozwinięcie flagi z kniaziem Dymitrijem Michajłowiczem Pożarskim , który trzymał w ręce ostry miecz to tak, jakby zezwolić Niemcom na rozwinięcie flagi krzyżackiej z wizerunkiem Wielkiego Mistrza Ulryka von Jungingena !

Dymitr Michajłowicz Pożarski (Дмитрий Михайлович Пожарский) był kniaziem z rodu Rurykowiczów.

Był w 1611 na czele powstania przeciwko polskim załogom wprowadzającym w Moskwie cywilizację. Zaatakowany przez śmiały wypad husarii pod dowództwem rotmistrza Samuela Dunikowskiego został 30 marca 1611 roku ciężko ranny.

Jesienią 1611 dowodził sformowaną w Niżnym Nowogrodzie armii powstańczej Kuźmy Minina Przez pół roku oblegał polską załogę Jarosławla.

We wrześniu 1612 w bitwie pod Moskwą przeszkodził odsieczy wojsk polsko-litewskich hetmana wielkiego litewskiego Jana Karola Chodkiewicza, które próbowały dostarczyć żywność polskiej załodze obleganego Kremla.

I właśnie tę bitwę uznał Putin za pretekst do demonstracji imperialnych apetytów Rosji podczas przemarszu w Warszawie nacjonalistycznych kiboli 12 czerwca 2012 roku.

Kniaź Pożorski został jednak w końcu pokonany w grudniu 1617 roku pod Kaługą przez lisowczyków pułkownika Stanisława Czaplińskiego, a w 1618 roku oddział Dymitrija Michajłowicza Pożarskiego został kompletnie rozbity przez wojska polskie pod wodzą królewicza Władysława atakujące Moskwę.

Zatem pamiętajmy, że Polacy w końcu pokonali wtedy Moskali jak kiedyś wcześniej Krzyżaków!

Co najbardziej wzburzyło Donalda Tuska i podległe mu oddziały prewencji?

Mianem „bandyckich" uznano okrzyki:

..."raz sierpem raz młotem, czerwoną hołotę"....

Warto jednak obie strony konfliktu potraktować równo, bez tendencyjności!

Warto przeanalizować faktyczne przyczyny zajść w Warszawie!

Czy przemarsz rosyjskich kiboli w czapkach z komunistyczną gwiazdą przez stolicę Polski w dniu 12.06.2012r nie był perfidną, moskiewską prowokacją?

Czy rosyjski miecz gigantycznego transparentu na Stadionie Narodowym w Warszawie, skierowany w stronę Polaków, to nie był bandycki?

A flaga z sierpem i młotem w TVP1, to nie była prowokacyjna?

Szkoda, że premier Donald Tusk nie odrobił lekcji historii, ani przed tragedią smoleńską w 2010 roku, ani w 2012 roku, zanim zatelefonował do niego 13 czerwca Władimir Putin z gratulacjami za atak Policji na polskich kibiców!

Rajmund Pollak

2012-06-17 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Po obejrzeniu meczu otwarcia „Euro2012″ nasuwa się oczywisty wniosek, że to nie Grecja przechodzi kryzys, lecz Polska!

Posiadać o jednego zawodnika więcej plus jeszcze własną publiczność i wygrywać do przerwy jeden zero, a potem to wszystko zmarnować?

Jak to było możliwe?

Czy nasi piłkarze doszli do wniosku, że trzeba pomóc Grecji skoro rząd Donalda Tuska tyle im pomaga?

Mówiąc szczerze, to już po pierwszej połowie obawiałem się jak to wszystko się skończy w sytuacji, kiedy Premier R.P. nie wiadomo po co, odwiedził piłkarzy przed meczem i najpierw ich zdekoncentrował, a potem oświadczył do kamer telewizyjnych, że wystarczy jak wygrają jeden zero!

Chłopaki Franciszka Smudy tak dalece wzięli sobie do serca te zalecenia Donalda Tuska, że po strzeleniu przepięknej bramki przez Roberta Lewandowskiego doszli do wniosku, że już zrealizowali zalecenia nad-trenera rodem z P.O.!

Nawet Kuba Błaszczykowski, który obiecywał w telewizji (cytuję dosłownie kapitana reprezentacji piłki nożnej):..." że pokaże co ma w spodniach"... bramki nie zdobył!

Trener Franciszek Smuda też się dostosował do zaleceń Donalda Tuska, bo do końca meczu nie wymienił żadnego zawodnika w polu, aby wypoczęty pomocnik lub napastnik z ławki rezerwowych nie strzelił przypadkiem w ostatnich minutach meczu drugiego gola Grekom, bo to mogłoby sprawić przykrość Donaldowi Tuskowi!

Nasza drużyna w drugiej połowie zagrała tak, jakby nie chciała Greków pogrążyć , gdyż rząd Donalda Tuska cały czas biadoli, że w Grecji jest kryzys, a w Polsce ponoć dobrobyt i rozwój.

Grecy jednak pokazali w drugiej połowie, że potrafią wydobyć się z kryzysu i gdyby nie uważny sędzia który nie uznał jednej bramki oraz nasz bramkarz Tytoń, który obronił rzut karny, to wygraliby ten mecz!

Fakt, że grając w dziesiątkę na obcym stadionie doprowadzili do remisu, świadczy o tym, że dobrze potrafią sobie radzić w sytuacjach kryzysowych.

W przekroju całego meczu okazało się, że to nie Grecy są w kryzysie, lecz Polacy, mimo że Donald Tusk, któremu wystarczyła jedna strzelona bramka, wygląda na zadowolonego z samego siebie !

Rajmund Pollak

2012-06-11 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Warto zastanowić się które spółki na GPW w Warszawie warto zakupić dla otrzymania dywidendy w gotówce?

KGHM idzie w górę, ale czy te wzrosty dotrwają do dnia uprawniającego posiadacza akcji do otrzymania dywidendy?

Trzeba decyzję podjąć już samodzielnie.

Tradycyjnie już PKO BP i PeKaO S.A. zapewniają posiadaczom akcji godziwe dywidendy, ale kursy skaczą to w górę to w dół i warto się zastanowić, który z tych papierów wybrać, bo zdarza się, że dywidenda jest wypłacana w dołku, a nie na samym szczycie notowań akcji.

Ciekawym wydają się akcje Tauron, które mogą dać jedną z najwyższych procentowo wartości dywidendy w stosunku do ceny jednej akcji i obecne notowania tej firmy idą ostro w górę!

Pamiętać także trzeba, że sporą część dywidendy pożera podatek !

Inwestorzy giełdowi mają teraz o czym myśleć, aby... nie stracić !

Rajmund Pollak

2012-06-08 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533007
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała